KONST / Litografier / Färglitografi 13658141
nr 1365 8141
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, 3 st, 360 upplaga. Signerad. Motivet: 30x22 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 7 december 2020
kl 19:27:37
500 kr
800 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren